MORENA, MORENA, KDE SI PREBÝVALA... Tlač Email
Napísal užívateľ Adriana Šusterová, Jana Rákošová   
Štvrtok, 18 Marec 2010 15:24

Keďže tohto roku už dlho pretrváva zima a slniečko je stále skúpe, rozhodli sa deti z triedy korytnačiek, že ho privolajú. Veď aj snežienky, ktoré sa objavili v našej záhradke skoro primrzli.

 „Morena choď preč a studenú zimu si odnes!

Chceme už mať jar a slniečko v tvár. 

Po trávičke behať a venčeky zapletať.“

 Týmito veršami a ľudovou tvorbou sa všetky deti vo štvrtok 18. 3. 2010 preniesli do minulosti na dedinu, kde im deti so strednej triedy s pani učiteľkou priblížili ľudové zvyky a tradície. Aj keď sa v blízkosti našej MŠ nenachádza žiadny vodný tok, detskej predstavivosti nebolo veľa treba... Zrazu sa naša trieda premenila na lúku so zurčiacim potôčikom. V duchu ľudovej tradície „VYNÁŠANIE MORENY“ deti v krojoch spevom a tancom symbolicky vyhnali zimu a privítali prvé jarné lúče. Na predstavenie boli pozvané aj deti zo ZŠ M. R. Štefánika s p. uč. Libjakovou, ktoré boli vďačnými a pozornými divákmi. Na záver ďakujeme všetkým rodičom, ktorí boli ochotní a prispeli k vytvoreniu výstavky s ľudovou tematikou. (foto viď galéria)

 

Notice: Use of undefined constant RIGHTCOLUMN - assumed 'RIGHTCOLUMN' in /www/z/i/u19053/public_html/templates/hneda2/index.php on line 62
Notice: Undefined variable: user_a in /www/z/i/u19053/public_html/templates/hneda2/index.php on line 65
" />