Futbalová školička

Drobci cvičili na Dvojke Tlač Email
Napísal užívateľ Beata Kollárová   
Streda, 07 December 2016 18:02

vbotickach0929. novembra sme vyrazili z našej škôlky na Ul. A. Kmeťa č.11. Musíme podotknúť, že vonku bol práve prvý mráz, ktorý nám počas cesty na Dvojku poriadne vyštípal líčka. Dostali sme totiž pozvanie od veľkých školákov do telocvične II. ZŠ na podujatie "Drobci cvičia". Očakávali sme prísne pani učiteľky v okuliaroch, no privítali nás samé čertice, škriatkovia, víly aj Mikuláš. Keď nás rozdelili do družstiev, naše skrehnuté telá sa postupne začali rozmrazovať. V športovom duchu a príjemnej atmosfére sme sa pustili do plnenia všetkých športových disciplín, ktoré si pre nás pripravili. A neboli všetky jednoduché! Veru sme sa aj zapotili. Museli sme preliezať, podliezať, trifať loptičku do brány...Ááách, veľa toho bolo! Ak sa niekomu nedarilo, roztomilé rozprávkové bytosti mu pomohli. Ááále, čoby sa nám nedarilo! Veď sme reprezentovali Futbalovú školičku a šport máme v malíčku. Za naše vydarené športové výkony sme dostali sladkú odmenu. Povieme vám rovno - páčilo sa nám a radi prídeme aj nabudúce.

 

Ďakujeme za skvelé dopoludnie

:)))

 

Foto v galérii                                                                             Športovci z Futbalovej školičky

 
Hviezdne dni vo Futbalovej školičke Tlač Email
Napísal užívateľ Beata Kollárová   
Štvrtok, 13 Október 2016 18:43

vbotickach02Prežili sme dva krásne futbalové dni...šuškali si medzi sebou futbalisti. Chcete vedieť aké? Prezradíme! V pondelok 10.10. v telocvični kamarátskej škôlky sme mali slávnostnú imatrikuláciu nových "hamšíkov", futbalových nádejí z radov chlapcov ale aj dievčat. Telocvičňa sa zaplnila rodičmi aj hosťami - Maťkou Šimkovou a Aďkou Giláňovou. Pod vedením trénera Rasťa Urgelu sme predviedli loptové zručnosti vo viacerých disciplínach. V žiare bleskov fotoaparátov a nadšeného potlesku divákov sme sa cítili ako futbalové hviezdy. Predškoláci s trénermi a pani učiteľkami nás prijali do svojho tímu. Spomienkou nám bude pamätný list a veselá zábava pri torte, za ktorú ďakujeme rodičom. Ešte v nás nestihli doznieť  emócie z imatrikulácie a už na druhý deň 11.10. nás "limuzínami" (psst... to len pršalo a Beatka s Rasťom nás odviezli svojimi autami) prevážali do telocvične 1.ZŠ na futbalový turnaj o Putovný pohár CVČ. Súboje o lopty boli dravé, góly padali a my sme sa tiež nedali zahanbiť, hoci náš tím tvorili prevažne dievčatá. Nakoniec sme si odniesli trofej za 3. miesto a Hanička Futáková získala cenu za NAJLEPŠIU HRÁČKU TURNAJA.

 

No, nie sme my hviezdy? Sme!!!

:)))

 Foto v galérii

 
Výnimočný deň Tlač Email
Napísal užívateľ Beata Kollárová   
Utorok, 28 Jún 2016 12:53

sport1614. júna dostala naša Futbalová školička pozvanie z FK Pohronie na odovzdávanie cien "Najlepší futbalista sezóny 2015/2016". Slávnostne oblečené deti s rodičmi prišli do divadelnej sály MsKC plní očakávania.  V hľadisku sa zišlo mnoho futbalových nádejí, ktorým sa prihovoril primátor nášho mesta pán Antal a futbaloví funkcionári. Na stole boli prichystané ocenenia aj nové dresy pre futbalistov z prípravky, kde nás zastupoval Ajko Líška. Veľkým prekvapením bolo vyhlásenie dvoch futbalové talenty z našej Futbalovej školičky: Haničku Futákovú A Paťka Kováča. Prebrať si z rúk trénera Rasťa Urgelu toto krásne ocenenie pred toľkým publikom, bolo pre deti veľkým emocionálnym zážitkom a úžasnou motiváciou venovať sa športu s chuťou aj ďalej.

 

Blahoželáme im a tešíme sa na ich ďalšie športové úspechy!

:)))

 
Cvičíme s Míšou Tlač Email
Napísal užívateľ Beata Kollárová   
Streda, 11 Máj 2016 14:09

vbotickach09A zase ďaľšie príjemne strávené dopoludnie! Tentoraz "Cvičíme s Míšou" - cvičiteľkou a speváčkou, ktorú už dobre poznáme z CD aj internetu. Takže naša zvedavosť strenúť sa s ňou naživo bola o to väčšia. Pódium v MsKC bolo vyzdobené dopravnou tématikou. V piesňach sa spievalo nielen o dopravných prostriedkoch, hasičoch, policajtoch, smetiaroch či semafore ale aj o zvieratkách. Veľmi nás prekvapila výzvou na vystúpenie na pódium, takže sme sa stali súčasťou jej hudobno-tanečnej show. Mišine piesne nás roztancovali a vytvorili skvelú náladu, ktorú sme si spolu s omaľovánkou a sladkou lízankou odnášali do škôlky.

Ďakujeme!

:)))

 

Foto v galérii                                                                                        deti z Futbalovj školičky

 
Futbalový turnaj na "ŠTVORKE" Tlač Email
Napísal užívateľ Beata Kollárová   
Streda, 13 Apríl 2016 18:25

sport16V stredu, 23. marca 2016, sa v priestoroch telocvične žiarskej "ŠTVORKY" odohral prvý futbalový zápas. Vo fantastickej atmosfére sa rodičom, pedagógom a priateľom futbalu predstavilo v družstve škôlkarov 15 hráčov a za našich prvákov ich nastúpilo 10. Pod vedením p. Rastislava Urgelu a p. Petra Beníka sa škôlkari futbalu venujú vo Futbalovej školičke v MŠ na UL. A. Kmeťa 11 v spolupráci s p. učiteľkami už druhý rok. A že to berú vážne a zodpovedne. predviedli aj na spomínanom zápase. Deti sa takto pravidelne venujú všeobecnému pohybovému rozvoju a získavajú základné herné a futbalové zručnosti. Tie môžu ďalej zdokonaľovať v športových triedach Štvorky. Škôlkari síce hrali proti starším súperom, ale to im vôbec nebránilo preukázať svoje umenie. Zahryzli sa do súpera a všetkým ukázali, že majú ozajstného športového ducha. Najkrajšou odmenou boli nielen víťazné poháre, ale aj úsmev na tvárach detí, rodičov a organizátorov.

 

Ďakujeme za krásne prežité popoludnie  a tešíme sa na ďalšie stretnutie!

:)))

 

Foto v galérii                                                                     Článok prevzatý zo stránky "Štvorky"

 
« ZačiatokPredchádzajúce1234ĎalšíKoniec »

Strana 1 z 4


Notice: Use of undefined constant RIGHTCOLUMN - assumed 'RIGHTCOLUMN' in /www/z/i/u19053/public_html/templates/cervena2/index.php on line 62
Notice: Undefined variable: user_a in /www/z/i/u19053/public_html/templates/cervena2/index.php on line 65
" />