Novinky

Stavanie Mája Tlač Email
Napísal užívateľ Dana Koštová   
Pondelok, 22 Máj 2017 18:56

Máj, máj, máj.....

 

V posledná aprílový piatok sa v našej materskej škole staval MÁJ.

Tento rok počasie neprialo, ale to nám nezabránilo postaviť symbolický MÁJ aj v triede. Nechýbal konár z brezy, farebné stužky, deti v krojoch a samozrejme veselé ľudové piesne a hry.

 

 

 
Deň Zeme Tlač Email
Napísal užívateľ Dana Koštová   
Pondelok, 22 Máj 2017 18:43

DEŇ ZEME

Naša Zem 22.4. oslavovala svoj sviatok.

Tento deň si deti v každej triede rôznymi zaujímavými aktivitami pripomenuli dôležitosť ochrany našej Zeme. Je veľmi dôležité, aby už deti v tomto období vedeli, že Zem treba chrániť, a starať sa o ňu. Okrem aktivít v triede sa deti zapojili aj do úpravy školského dvora- zametali, hrabali a čistili si ho.

Na záver všetky deti dostali medailu Malého ochrancu zeme.

 
Morena Tlač Email
Napísal užívateľ Dana Koštová   
Pondelok, 22 Máj 2017 18:28

VYNÁŠANIE MORENY

 
„Zimu vyženieme, teplo prinesieme".....


znelo 24.3.2017 v dopoludňajších hodinách na školskom dvore v Elokovanom pracovisku Materskej školy na Ul. A. Kmeťa č.17 v Žiari nad Hronom.
Dievčatá s farebnými venčekmi na hlave a chlapci s ozdobenými drevenými paličkami sa lúčili so studenou Morenou piesňou „Morena, Morena kde si prebývala...."
Piesňami, riekankami a básňami o jari sme všetci spoločne privolali jarnú náladu. Chlapci spravili cestičku z pozapichovaných paličiek pre jarnú vílu a dievčatá spievali a tancovali: vili vence, prali šaty, šili vrecia a veľa iných ľudových piesní, ktorými tiež vítali jar.
Na záver sme sa spoločne s Morenou odfotili a rozlúčili riekankami:

„Šťastia, zdravia, pokoj stály, by ste boli vždy len zdravý. Tejto jari, každej jari a úrodu hojnú, prácu pokojnú."

 
Hasiči v materskej škole Tlač Email
Napísal užívateľ Dana Koštová   
Piatok, 24 Marec 2017 06:52

Hasiči v materskej škole.

Žiarsky hasiči zavítali minulý týždeň do našej materskej školy, aby deťom priblížili svoju prácu. Oboznámili ich s prácou hasičou -  záchranárov, ktorí sú prví  pri rôznych nebezpečných situáciách, požiarov a haváriách. Oboznámili ich aj s vybavením hasičského auta, technikou a pomôckami. Hadice rôzneho druhu, náradie, pílky, brúsky, kladivá, striekačky mohli deti nielen vidieť, ale pozorne počúvali aj rozprávanie - výklad uja požiarnika, ktorý túto prácu vykonáva profesionálne.

Návšteva hasičov v MŠ mala veľký úspech. V tej chvíli sa chcelo stať hasičom každé dieťa. No podmienkou je: poslušnosť, šikovnosť, rýchlosť a zdravie.

„Horí, horí, horí ”- týmto signálom sa profesionálny hasiči rozlúčili s deťmi našej MŠ. 

 
Fašiangy v Svätokrížskom dome Tlač Email
Napísal užívateľ Dana Koštová   
Piatok, 24 Marec 2017 06:17

Fašiangova zabíjačka vo dvore Svatokrížskeho domu
 

Novinkou tohto ročného Fašiangu mesta Žiar nad Hronom bola zabíjačka vo dvore Svatokrížskeho domu. Aj my s deťmi z C, D triedy sme sa jej 28.2.2017 zúčastnili. Deti sledovali výrobu domácich zabíjačkových špecialít, ochutnali výborný domáci chlebík. Mali sme možnosť nazrieť aj do prednej izby v Svatokrížskom dome, kde nám p. archeológ P. Mosný porozprával veľa zaujímavých vecí, ktoré súviseli so životom, históriou a zvykmi obyvateľov bývaleho Svatého Kríža.

 
« ZačiatokPredchádzajúce12345678910ĎalšíKoniec »

Strana 1 z 31


Notice: Use of undefined constant RIGHTCOLUMN - assumed 'RIGHTCOLUMN' in /www/z/i/u19053/public_html/templates/fialova/index.php on line 62
Notice: Undefined variable: user_a in /www/z/i/u19053/public_html/templates/fialova/index.php on line 65
" />