Novinky

Zimná olympiáda Tlač Email
Napísal užívateľ Miroslava Miklová   
Pondelok, 23 Január 2017 12:26

Vďaka Perinbabke, ktorá nám tento rok nadelila kopu snehu sme mohli zorganizovať zimnú olympiádu. Naši šikovný športovci si vyskúšali bez medzi prekážkami, ťahali na sánkach, spúšťali na lopároch a preliezali snežný tunel. Za odmenu dostali všetky deti medaile :)

 
Vianoce v škôlke Tlač Email
Napísal užívateľ Miroslava Miklová   
Pondelok, 23 Január 2017 12:21

Začala sa zima a s ňou zavítal vianočný čas. Všetky triedy sa usilovne pripravovali, zdobili triedy, stavali vianočné stromčeky. Spoločne sme netrpezlivo očakávali príchod Mikuláša, ktorý medzi nás prišiel 6.12. Navštívil triedy, deti mu spoločne zaspievali a zarecitovali. Mikuláš skontroloval čísté čižmičky, umyté zuby aj uši. Nezbedníkov postrašil čert a poslušné detičky odmenil anjelik. Nakoniec sa všetky deti dočkali sladkých balíčkov a odfotili sa s Mikulášom, anjelom a čertom. 

Tesne pred Vianocami sme už mali tú správnu vianočnú atmosféru. Šikovné detičky pre rodičov, súrodencov a starých rodičov pripravili vianočné besiedky, na ktorých nechýbali vianočné básne, piesne, tančeky, či krátke zimné divadielka. Nakoniec detičky obdarovali svojich rodičov vyrobenými drobnosťami. Po programe sa deti i rodičia pohostili teplým čajom a deti dostali maškrty. 

 
Oznam o zrušení besiedky v D triede Tlač Email
Napísal užívateľ Janka Binderová   
Pondelok, 19 December 2016 12:41

Milí rodičia, z dôvodu vysokej chorobnosti detí RUŠÍME Vianočnú besiedku v "D" triede. 

Stretneme sa v januári, budeme mať novoročnú besiedku.

Dátum upresníme v januári.

Tešíme sa na Vás.

Prajeme Vám a vašim detičkám krásne, pokojné, šťastné a veselé Vianoce J

pani učiteľky Evka a Janka 

 
JESEŇ V MŠ Tlač Email
Napísal užívateľ Miroslava Miklová   
Pondelok, 12 December 2016 13:05

Začal sa nám nový škôlský rok. V prvých týždňoch sme medzi nami vítali nových kamarátov, hlavne mravčekov a zopár včieličiek,spoznávali sme priestory škôlky, pani učiteľky a osatné detičky. Hrali sme sa v triede a veľa času sme trávili na školskom dvore.  

 

Každoročnou akciou, ktorá otvára jeseň sa už tradične stal„Lekvár na jednotku. Ani tento rok sme s našimi predškolákmi nechýbali. Vyskúšali sme si varenie slivkového lekváru, ochutnali párance našich starých mám, vypočuli sme si krásne ľudové piesne a „pohrali sme“ sa s lesníkmi, technikmi, konštruktérmi aj s kaderníčkami, či s obrábačkami kovov. Táto akcia patrí medzi naše obľúbené a veríme, že aj na rok na nás bude čakať mnoho zaujímavých aktivít. 

 

V mesiaci október, pri príležitosti mesiaca úcty k starším, sme s detičkami pozvali rodičov a starých rodičov naBesiedky spojené s tvorivými dielničkami. Básne, piesne, riekanky, divadielka i tančeky sa všetkým pozvaným veľmi páčili. V mravčekovej a motýlikovej triede pomáhali starkí vyrobiť tekvicové strašidlá. Včielky, lienky a motýliky navyše tvorili ikebany, šarkany a jesenné ozdoby, ktoré triedy a školský dvor zdobili celú jeseň.  

 

29.11.2016 sa predškoláci zúčastnili na 2. ZŠ - Dvojke krásnej športovej akcie„Drobci cvičia“. Tak ako i po iné roky bolo pripravených veľa zaujímavých športových súťaží, pretekov a aktivít na zručnosť a obratnosť. Deti si tento deň veľmi užili. Určite sa radi vrátia a zasúťažia si aj o rok.  

 

Spoločne sme oslávili 3.11.2016Deň MŠ. Deti a rodičia sa zúčastnili svetielkového - balónového sprievodu, užili sme si hudobno-tanečné vystúpenie Lolo a Piškót, ktorí nás zaviedli až do Afriky a nakoniec sme zatajili dych pri úžasnej svetelnej šou.  

 

Nezabudli sme ani na jesenné šantenie so šarkamni. Doma vyrobenými, ale aj kupovanými šarkanmi sme zaplnili školský dvor. Spievali sme, tancovali, súťažili, ale hlavne sme spoločne lietali v oblakoch. Všetky deti dostali odmenu.


Naši predškoláci - motýliky pravidelne zúčastňovali rôznych aktivít na 1 ZŠ Dr. Janského. Tento rok si pre nich pani učiteľky pripravili prácu s legom, edukačné hry na tabletoch a fyzikálne pokusy vo fyzikálnom laboratóriu. Deti sú aktivitami nadšené, prejavujú svoje logické myslenie a utvrdzujú si nadobudnuté vedomosti. Veríme, že v takejto družnej spolupráci vytrváme aj ďalšie roky. 

Raz do mesiaca navštívi predškolácke triedy naša známa „teta Majka“, ktorá s projektom Zdravý úsmev deti cez príbehy a ukážky s pánom Zúbkom učí, ako sa správne starať o zúbky, ako si ich umývať, aké techniky používať a kedy je správny čas vymeniť si svoju zubnú kefku. Vždy sa pekne pozdravíme heslom „zdravie – zdravie –zdravie“ a tešíme sa na nové príbehy a dobrodružstvá pána Zúbka.   


Tak toto bola v skratke naša jeseň. :) Už sa tešíme na zimu! 

 

Pani učiteľky Mirka a Janka

 
MILÍ RODIČIA A VŠETCI PRIATELIA MATERSKEJ ŠKOLY Tlač Email
Napísal užívateľ Eliška Hodžová   
Streda, 07 December 2016 12:53

Zapojili sme sa do grantu GESTO  PRE  MESTO  projektom

„Na ľudovú nôtu“.

 Pomôžte nám – Vaším  deťom, svojím hlasovaním získať tento grant v hodnote 1000 €.

Výsledok a úspešnosť projektu závisí od počtu hlasov.

Hlasovanie končí 31.12.2016

Postup hlasovania:

$1-          www.gestopremesto.sk - konkrétne: https://www.gestopremesto.sk/hlasovanie/ziar-nad-hronom/623

$1-          kliknúť na políčko HLASOVAŤ

$1-          vybrať mesto Žiar nad Hronom

$1-          kliknúť na  „Hlasovať za projekt“ 

  1.  „Na ľudovú nôtu - dedičstvo starých rodičov“

$1-          vypísať kontaktné údaje a ODOSLAŤ HLAS

$1-          napísať štvormiestne číslo zo SMS, ktorá vám príde a odoslať(bez poplatku)

$1-          ĎAKUJEME, spolu sa nám to určite podarí...

Prosím, oslovte aj svojich známych, kolegov, rodinných príslušníkov,..

 
« ZačiatokPredchádzajúce123ĎalšíKoniec »

Strana 1 z 3


Notice: Use of undefined constant RIGHTCOLUMN - assumed 'RIGHTCOLUMN' in /www/z/i/u19053/public_html/templates/hneda/index.php on line 62
Notice: Undefined variable: user_a in /www/z/i/u19053/public_html/templates/hneda/index.php on line 65
" />