Novinky

Lucia v MŠ Tlač Email
Napísal užívateľ H.Garajová   
Utorok, 13 December 2016 13:20

V našej materskej škole zachovávame tradície, realizujeme projekt: „Chráňme si dedičstvo starých otcov a materí". December je čarovný a plný netradičných sviatkov a dní. Už na Barborku sme si v triedach dali do pohárov vetvičky z čerešní, na Vianoce nám budú kvitnúť. Mikuláša s anjelom a čertíkom deti očakávali a privítali piesňami a básničkami. Dňa 13. decembra na Luciu chodili po triedach „Lucky" oblečené v bielom, s husacím krídlom, kontrolovali čistotu triedy, uloženie hračiek, výzdobu a či je všetko pripravené na príchod „Ježiška s darčekmi". Deti sa veľmi tešia netradičným aktivitám, veľmi radi počúvajú príbehy z dávnych čias, zo života starých ľudí, hlavne na dedinách. Prajeme si všetci, aby sme sa v zdraví dožili blížiacich sa vianočných sviatkov.

 
OKTÓBER, MESIAC ÚCTY K STARŠÍM Tlač Email
Napísal užívateľ M. Pružinová   
Pondelok, 07 November 2016 13:46

MILÁ STARKÁ, STARKÝ, DEDKO, BABKA!

Ľúbim ťa z celého srdiečka a Ďakujem Ti za všetko, čo pre mňa robíš, a preto Ťa dňa 26.10.2016 o 9:30 pozývam do Motýlikovej triedy, kde sa môžeš so mnou pohrať a ja Ti ukážem, čo viem a dokážem.

Nastala hodina H a trieda motýlikov sa zaplnila starými rodičmi. Niektorí už na dôchodku, niektorí neváhali a zobrali si v práci dovolenku, vybavili voľno a pricestovali na stretnutie so svojimi vnúčikmi a vnučkami až z Janovej Lehoty, Lutily, Dolnej Trnávky...

Deti očarili svojich starkých poďakovaním, básničkami, piesňami, tancami a darčekmi, ktoré vlastnoručne pripravili. V nie jednom  oku sa zaleskla slzička, boli to však slzy šťastia, dojatia a radosti. Tak málo stačilo na spríjemnenie  chvíľ našim starkým, ktorí sa s nami lúčili s prianím, aby takýchto  dní bolo v roku viac. Našim starkým prajeme veľa zdravia, šťastia, lásky a radosti zo svojich vnúčat.

 
ZDRAVÝ ÚSMEV Tlač Email
Napísal užívateľ Helena Garajová   
Streda, 26 Október 2016 12:56

V rámci realizácie projektu Zdravý úsmev sa v Motýlikovej a Lienkovej triede ozýval pozdrav detí : zdravie-zdravie-zdravie. Pod vedením milej " tety Majky" sa deti oboznámili so správnou technikou umývania zúbkov, správnym držaním a používaním zubnej kefky. Pomenovávali mliečne zúbky i chrup dospelého človeka. Hravou formou čistili zúbky na makete a potom svoje zúbky. Na záver si veselo zaspievali pieseň :" zhora na dol šup- šup- šup, už mám čistý biely chrup, vtedy som si istý, že mám úsmev čistý..."

 
Malí záhradkári Tlač Email
Napísal užívateľ Helena Garajová   
Utorok, 04 Október 2016 09:47

Posledné  hrejivé lúče slnka využili deti „motýlikovej triedy“ na upratovacie práce na školskom dvore, hrabanie suchého lístia. Malí pomocníci už vedia, aké sú hlavné znaky jesene, čo sa deje  na jeseň v prírode, prečo  je potrebné pohrabať suché napadané lístie. Deti pri práci používali detské náradie- hrabličky, lopatky, fúriky. Najväčšou odmenou im bola pochvala od učiteliek, že sú veľkí pomocníci a dobrý teplý čajík na záver upratovania.

 
Notice: Use of undefined constant RIGHTCOLUMN - assumed 'RIGHTCOLUMN' in /www/z/i/u19053/public_html/templates/zelena/index.php on line 62
Notice: Undefined variable: user_a in /www/z/i/u19053/public_html/templates/zelena/index.php on line 65
" />