Novinky

DEŇ JESENNÝCH PLODOV Tlač Email
Napísal užívateľ H. Doležalová   
Streda, 09 November 2016 13:15

Každý rok nám pani Jeseň ponúkne, aby sme s deťmi prežívali pekné stretnutia s prírodou pri rôznych aktivitách. Jeseň je obdobím dozrievania ovocia a zeleniny, tak sa pani učiteľky rozhodli, že si spolu s deťmi tento rok urobia v materskej škole ,, Deň plodov jesene“. Deti a p. učiteľky priniesli rôzne druhy ovocia a zeleniny, z ktorých v škôlke vytvárali veselých kamarátov. V niektorých triedach sa do tejto akcie zapojili aj rodičia a spolu s detičkami si už doma vytvorili krásnych netopierov, trpaslíkov, sovičky... Ochutnávali sezónne ovocie a pritom si zaspievali aj rôzne piesne. Z vytvorených prác si urobili výstavku, ktorá potešila oči nie len prítomných detí a p. učiteliek ale i rodičov a všetkých návštevníkov  materskej školy.

     85

 
ZDRAVÝ ÚSMEV Tlač Email
Napísal užívateľ Helena Garajová   
Streda, 26 Október 2016 12:56

V rámci realizácie projektu Zdravý úsmev sa v Motýlikovej a Lienkovej triede ozýval pozdrav detí : zdravie-zdravie-zdravie. Pod vedením milej " tety Majky" sa deti oboznámili so správnou technikou umývania zúbkov, správnym držaním a používaním zubnej kefky. Pomenovávali mliečne zúbky i chrup dospelého človeka. Hravou formou čistili zúbky na makete a potom svoje zúbky. Na záver si veselo zaspievali pieseň :" zhora na dol šup- šup- šup, už mám čistý biely chrup, vtedy som si istý, že mám úsmev čistý..."

 
Malí záhradkári Tlač Email
Napísal užívateľ Helena Garajová   
Utorok, 04 Október 2016 09:47

Posledné  hrejivé lúče slnka využili deti „motýlikovej triedy“ na upratovacie práce na školskom dvore, hrabanie suchého lístia. Malí pomocníci už vedia, aké sú hlavné znaky jesene, čo sa deje  na jeseň v prírode, prečo  je potrebné pohrabať suché napadané lístie. Deti pri práci používali detské náradie- hrabličky, lopatky, fúriky. Najväčšou odmenou im bola pochvala od učiteliek, že sú veľkí pomocníci a dobrý teplý čajík na záver upratovania.

 
Notice: Use of undefined constant RIGHTCOLUMN - assumed 'RIGHTCOLUMN' in /www/z/i/u19053/public_html/templates/zelena/index.php on line 62
Notice: Undefined variable: user_a in /www/z/i/u19053/public_html/templates/zelena/index.php on line 65
" />